Dobry klej poliuretanowy

Dobry klej poliuretanowy do styropianu – jaki wybrać?

Tradycyjną metodą mocowania styropianu stało się klejenie go odpowiednią zaprawą klejącą. Takie rozwiązanie powoduje, że konieczne jest przerwanie pracy w celu przygotowania kleju, co znacznie wydłuża jego żywotność. Ten proces również wymaga dużej ilości materiałów – do ocieplenia domu jednorodzinnego (200 m 2 ) potrzeba 800 kg suchej zaprawy klejowej. Dlatego na rynku pojawiło się nowe alternatywne rozwiązanie w postaci kleju poliuretanowego.

Klej poliuretanowy do styropianu jako nowoczesne rozwiązanie

Klej poliuretanowy do styropianu występuje w postaci pianki, montowany na odpowiednich pistoletach montażowych. Praca z takim sprzętem do mocowania płyt styropianowych jest znacznie szybsza niż z tradycyjną zaprawą klejącą. Osoba wykonująca ocieplenie nie musi przygotowywać zaprawy, ponieważ pianka poliuretanowa jest produktem gotowym do użycia, co skraca czas montażu płyt styropianowych w systemach BSO. W tym miejscu zebraliśmy dla Ciebie więcej informacji o kleju do styropianu.

Zalety kleju poliuretanowego do styropianu
Zalety kleju poliuretanowego do styropianu

Zalety kleju poliuretanowego do styropianu

Klej poliuretanowy twardnieje znacznie szybciej niż tradycyjne zaprawy klejowe. Z tego powodu firma budowlana może w ciągu jednego dnia przykleić materiał izolacyjny, następnie zamontować kołki, umieścić i zafugować siatkę zbrojącą. Co ciekawe, osoby, które zdecydują się na użycie tradycyjnej zaprawy klejowej, będą musiały poświęcić na tę czynność co najmniej cztery dni.

Klej poliuretanowy do styropianu jest bardzo ekonomiczny, ponieważ jedno opakowanie może wystarczyć na ogrzanie do 8 m 2 . Próbując porównać z metodą tradycyjną, używając całego worka zaprawy klejowej, możemy pokryć tylko 5 m 2 ocieplenia.

Dużą zaletą kleju poliuretanowego jest to, że pozwala on na wykonywanie prac w bardzo różnych warunkach klimatycznych, przy dużej wilgotności względnej, jak również w niskich temperaturach – temperatura użytkowania wynosi od 0 do +40°C, a wilgotność powietrza może być wyższa niż 90%.

Dobry klej poliuretanowy
Dobry klej poliuretanowy

Klej poliuretanowy do styropianu ma doskonałą przyczepność, znacznie lepszą niż w przypadku tradycyjnej zaprawy klejowej. Z powodzeniem możemy go stosować zarówno na podłożach mineralnych, jak i metalowych, plastikowych czy drewnianych, dlatego stosowany jest także przy montażu świetlików dachowych czy klap dymowych. Klej poliuretanowy do styropianu dzięki swojej unikalnej strukturze i materiałom hydrofobowym jest produktem o bardzo niskiej nasiąkliwości.

Leave A Comment

Zadzwoń!