Izolacja hal i magazynów

Aby prawidłowo przechowywać różne towary i produkty, hale magazynowe oraz budynki przemysłowe muszą spełniać szereg wymogów oraz warunków jakościowych. Zarówno wysokie temperatury jak i duży mróz nie działają dobrze na jakość przechowywanych produktów a do tego dochodzą jeszcze problemy ze skraplaniem się wody. To z kolei powoduje, że bardzo szybko pojawia się zawilgocenie i grzyb na różnych elementach konstrukcyjnych hali a gromadząca się woda na np. nieszczelnej konstrukcji dachu doprowadza również do zawilgocenia materiałów izolacyjnych. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia i szczelna izolacja.

W przypadku izolacji hal i magazynów świetnie sprawdzi się pianka poliuretanowa. Materiał ten zapewnia zarówno termo jak i hydroizolację, przez co obniża koszty ogrzewania jak i klimatyzacji budynku. Piankę natryskujemy bezpośrednio na izolowaną powierzchnie, dzięki czemu powstaje bardzo szczelna, pozbawiona mostków termicznych warstwa izolacyjna. Wystarczy nałożyć już 3-4 centymetrową warstwę. Pianka poliuretanowa jest do tego bardzo trwała, ma wysoką przyczepność do praktycznie każdej powierzchni, wysoką odporność na ścieranie, zabezpiecza przed osadzaniem się pyłu, kurzu oraz wszelkich gryzoni czy grzybów. W porównaniu do styropianu czy wełny mineralnej posiada dużo wyższe i lepsze parametry izolacyjne. Do tego bardzo łatwo się ją montuje, jest przyjazna dla środowiska, lekka i zapobiega rozprzestrzenianiu się ognia gdyż jest produktem samo gasnącym.

Ocieplenie hal czy magazynów najczęściej odbywa się od wewnętrznej strony budynku, aby móc monitorować stan techniczny oraz upewniać się o trwałości i skutecznym działaniu zastosowanej izolacji. W celu zapewnienia przyjaznego klimatu w miejscu pracy, jakim jest magazyn czy hala przemysłowa najczęściej stosuje się warstwę 7 centymetrową, która zapewni nie tylko prawidłową i szczelną izolację termiczną budynku, ale także przyczynia się do optymalnych warunków klimatycznych na samej hali czy magazynie. Dodatkowo dzięki łatwemu i szybkiemu montażowi pianki poliuretanowej nie powodujemy znacznych strat z powodu przestoju pracy na hali, a w porównaniu do innych materiałów izolacyjnych nakładanie pianki jest procesem tak wydajnym, że pozwala zaoszczędzić nie tylko dużo czasu, ale znacznie przyspieszyć całość wykonywanych prac.

Zastanawiasz się ile to wszystko może kosztować? Wyceń usługę bezpłatnie

Darmowa wycena
Zadzwoń!