Naprawa izolacji

Jeśli odczuwasz, że w Twoim domu jest chłodno a rachunki za ogrzewanie są wciąż wysokie to znaczy, że czas, aby uszczelnić izolację w całym domu. Naprawa izolacji budynku poprzez podniesienie efektywności cieplnej sprawi, że automatycznie koszty ogrzewania zmaleją, a jak wiadomo jest to jeden z bardziej odczuwalnych kosztów eksploatacyjnych każdego gospodarstwa domowego. Najlepiej sprawdzi się tutaj wełna celulozowa gdyż jest materiałem ekologicznym, lekkim i posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. Doskonale sprawdzi się zarówno w trakcie naprawy już istniejącej izolacji jak i przy ocieplaniu nowego budynku – czy to drewnianego czy murowanego.

Naprawa izolacji budynku odbywa się metodą wdmuchiwania granulatu wełny celulozowej pod odpowiednim ciśnieniem. Jest to technologia łatwa, szybka i stosunkowo tania. W ten sposób możemy bardzo łatwo uzupełnić brakujące fragmenty warstwy izolacyjnej, wypełnić trudnodostępne miejsca oraz takie, w którym położona wcześniej warstwa była zbyt cienka. Metoda ta sprawdzi się doskonale zarówno w uzupełnianiu przestrzeni w konstrukcjach ścian jak i dachu, również, jako metoda szybkiej naprawy dachu po wizytach szkodników jak np. kuny. W takim wypadku nie będzie potrzeby przenoszenia poszycia izolacyjnego i związanych z tym kosztów gdyż wystarczy zaaplikować materiał izolacyjny w miejsca z ubytkami po szkodniku, co pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze.

Przy pomocy tej techniki granulat jest wprowadzany do środka warstwy izolacyjnej przez specjalnie wykonany niewielki otwór. W ten sposób wypełnia szczelnie wszystkie miejsca i ubytki nie pozostawiając mostków termicznych ani żadnych pustych przestrzeni. Granulat możemy też łatwo wdmuchać pomiędzy ścianę nośną a osłonową likwidując w ten sposób puste przestrzenie w starych murach szczelinowych oraz sprawdzi się przy uszczelnianiu budynków z wielkiej płyty. Co najważniejsze aplikacja granulatu przez wdmuchiwanie nie wymaga demontażu położonej wcześniej całej warstwy wykończeniowej. Uzupełniona izolacja nie tylko zachowuje swoją formę i sprężystość przez wiele lat, ale także jest ognioodporna i przyjazna środowisku.

Zastanawiasz się ile to wszystko może kosztować? Wyceń usługę bezpłatnie

Darmowa wycena
Zadzwoń!