Ocieplanie poddaszy

W przypadku ocieplenia poddaszy najlepiej sprawdzają się izolacje natryskowe pianką poliuretanową. Jest to bardzo szybka i łatwa metoda, a jej największą zaletą jest idąca za tym energooszczędność. Pianka PUR doskonale utrzymuje ciepło w pomieszczeniach, a że najbardziej newralgicznym punktem domu jest dach, dlatego idealnie sprawdzi się przy ocieplaniu poddaszy. Jeśli ocieplimy je pianką zdecydowanie zmniejszymy koszty ogrzewania całego domu jak i koszty pracy klimatyzacji. Dodatkowo dzięki piance PUR zniwelujemy mostki termiczne, czyli szczeliny, przez które ucieka nam ciepło z pomieszczenia na zewnątrz, a z zewnątrz przedostaje się wilgoć. Pianką wypełnimy szczelnie i równomiernie wszystkie puste powierzchnie i szczeliny tak, aby zapewnić ciągłość i szczelność całej izolacji.

Jedną z jej odmian jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa, która swoją strukturą przypomina gąbkę. Charakteryzuje się ona dużą elastycznością, co idealnie sprawdzi się w przypadku ocieplenia poddaszy i dachów. Dzięki tej elastyczności przylega ona całkowicie do belek i użytych desek, a jak wiadomo drewno cały czas naturalnie pracuje. Tworzy warstwę oddychająca gdyż ma bardzo wysoką przepuszczalność i świetnie sprawdza się jako bariera akustyczna. Ze względu na swoją nieregularna powierzchnię zewnętrzną a także odpowiednią gęstość jest w stanie pochłaniać wszelkie niepożądane dźwięki i tłumić hałas z zewnątrz, co jest ważne bo w swoim domu chcemy też odpoczywać czy spokojnie zasypiać.

Pianka poliuretanowa nie powoduje rozwoju pleśni ani grzybów a więc świetnie sprawdzi się również w domach gdzie przebywają alergicy. Poza tym, że jest bezpieczna dla alergików i astmatyków jest również przyjazna dla środowiska gdyż podczas jej aplikacji nie przedostają się do środowiska żadne niebezpieczne substancje czy odpady. Kolejnym jej atutem jest to, że jest materiałem ognioodpornym i samo gasnącym. Pod wpływem ognia topi się i zwęgla ale wystarczy odsunąć ją od płomieni i pianka PUR samoczynnie gaśnie.

Izolacja piankowa idealnie sprawdza się przy różnych kształtach dachu ze względu na łatwą aplikację i dotarcie do miejsc trudnodostępnych gdzie w przypadku np. wełny trzeba by bawić się w docinanie do poszczególnych elementów. Poza tym jest rozwiązaniem oszczędzającym dużo czasu, gdyż ze względu na jej szybkie schnięcie i nakładanie niedużych warstw (wystarczy już 5-7 cm) jesteśmy w stanie ocieplić całe poddasze w ciągu 1-2 dni.

Zastanawiasz się ile to wszystko może kosztować? Wyceń usługę bezpłatnie

Darmowa wycena
Zadzwoń!