Ocieplanie poddasza pianką PUR – ocieplanie pianą PUR

Ocieplanie poddaszy - Radom, Grójec

Ocieplanie i izolacja pianką PUR

W przypadku ocieplenia poddaszy najlepiej sprawdzają się izolacje natryskowe pianką poliuretanową. Jest to bardzo szybka i łatwa metoda, a jej największą zaletą jest idąca za tym energooszczędność. Pianka PUR doskonale utrzymuje ciepło w pomieszczeniach, a że najbardziej newralgicznym punktem domu jest dach czasem z zamontowanymi świetlikami dachowymi , dlatego idealnie sprawdzi się przy ocieplaniu poddaszy. Jeśli ocieplimy je pianką zdecydowanie zmniejszymy koszty ogrzewania całego domu jak i koszty pracy klimatyzacji. Dodatkowo dzięki piance PUR zniwelujemy mostki termiczne, czyli szczeliny, przez które ucieka nam ciepło z pomieszczenia na zewnątrz, a z zewnątrz przedostaje się wilgoć. Pianką wypełnimy szczelnie i równomiernie wszystkie puste powierzchnie i szczeliny tak, aby zapewnić ciągłość i szczelność całej izolacji.

Jedną z jej odmian jest pianka poliuretanowa otwartokomórkowa, która swoją strukturą przypomina gąbkę. Charakteryzuje się ona dużą elastycznością, co idealnie sprawdzi się w przypadku ocieplenia poddaszy i dachów. Dzięki tej elastyczności przylega ona całkowicie do belek i użytych desek, a jak wiadomo drewno cały czas naturalnie pracuje. Tworzy warstwę oddychająca gdyż ma bardzo wysoką przepuszczalność i świetnie sprawdza się jako bariera akustyczna. Ze względu na swoją nieregularna powierzchnię zewnętrzną a także odpowiednią gęstość jest w stanie pochłaniać wszelkie niepożądane dźwięki i tłumić hałas z zewnątrz, co jest ważne bo w swoim domu chcemy też odpoczywać czy spokojnie zasypiać.

Pianka poliuretanowa nie powoduje rozwoju pleśni ani grzybów a więc świetnie sprawdzi się również w domach gdzie przebywają alergicy. Poza tym, że jest bezpieczna dla alergików i astmatyków jest również przyjazna dla środowiska gdyż podczas jej aplikacji nie przedostają się do środowiska żadne niebezpieczne substancje czy odpady. Kolejnym jej atutem jest to, że jest materiałem ognioodpornym i samo gasnącym. Pod wpływem ognia topi się i zwęgla ale wystarczy odsunąć ją od płomieni i pianka PUR samoczynnie gaśnie.

Izolacja piankowa idealnie sprawdza się przy różnych kształtach dachu ze względu na łatwą aplikację i dotarcie do miejsc trudnodostępnych gdzie w przypadku np. wełny trzeba by bawić się w docinanie do poszczególnych elementów. Poza tym jest rozwiązaniem oszczędzającym dużo czasu, gdyż ze względu na jej szybkie schnięcie i nakładanie niedużych warstw (wystarczy już 5-7 cm) jesteśmy w stanie ocieplić całe poddasze w ciągu 1-2 dni.

Izolacja domu pianką PUR jest niezbędna w przypadku montażu pompy ciepła, pozwala to aby inwestycja w nowoczesny system grzewczy była ekonomiczna.

Jeśli planujesz zainwestować w świetliki dachowe lub klapy dymowe, poszukaj produktów dachowych z opcją ocieplania. Pozwoli to zaoszczędzić na stratach ciepła poprzez okna dachowe czy wyłazy dachowe.

Nasza firma zajmuje się ocieplaniem poddaszy pianka PUR na terenie całego Mazowsza. Zwykle ocieplamy poddasza pianką PUR w okolicach miejscowości: Radom, Grójec, Rawa Mazowiecka, Mazowsze, Radom, Grójec, Białobrzegi, Rawa Mazowiecka, Garwolin, Bierwce, Bierwiecka Wola, Boża Wola, Czarny Ług, Górna Wola, Gutów, Janki, Jankowice, Jedlanka, Jedlińsk, Jeziorno, Kamińsk, Klwatka Szlachecka, Klwaty, Kruszyna, Lisów, Ludwików, Mokrosęk, Narty, Nowa Wola, Nowe Zawady, Piaseczno, Płasków, Piastów, Romanów, Stare Zawady, Urbanów, Wielogóra, Wierzchowiny, Wola Gutowska,Jankowice-Kolonia,Józefów,Józefówek,Klwaty-Ludwików,Obózek,Belsk Duży, Chynów, Jasieniec, Pniewy, Prażmów, Tarczyn, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski

Nasze ostatnie realizacje ocieplania poddaszy wykonaliśmy w miejscowościach:

Grójec, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Radom, Rawa Mazowiecka, Garwolin

 

Pompy ciepła Śląsk
Pompy ciepła Śląsk
klimatyzacja pompy ciepła
klimatyzacja pompy ciepła
korepetycje z języka angielskiego - native speaker
korepetycje z języka angielskiego - native speaker
Zadzwoń!